Для Вас, батьки



МОЗ: До та після вакцинації. Що варто знати батькам

Анкети. Меморандум

Батьківські збори. 1клас
Батьківські збори. 2 клас
3 клас. Батьківські збори 1.
3 клас. Батьківські збори 2.
3 клас. Батьківські збори 3.

П"ять шляхів до серця дитини
Кожна дитина потребує батьківської любові. І батьки повинні навчитися виявляти свою любов до неї. Спілкуючись із дітьми, батьки насамперед мають частіше нагадувати собі таке:
1. Перед вами — діти. 
2. Вони поводяться як діти. 
3. Буває, що їхня поведінка нервує батьків. 
4. Якщо я виконаю свої батьківські обов'язки і любитиму дітей, незважаючи на їхні провини, вони виправляться, коли подорослішають. 
5. Якщо я люблю їх незважаючи ні на що, вони відчуватимуть упевненість у собі і мою підтримку. 
Дітям необхідна любов батьків — це одна з найголовніших потреб дитини. 
Висловлювати свою любов дитині батьки можуть через:
• дотик; 
• слова заохочення;
• час; 
• подарунки; 
• допомогу. 
Дотик  один із найважливіших проявів любові людини. У перші роки життя дитини необхідно, щоб дорослі брали її на руки, обіймали, гладили по голівці, цілували, садовили її на коліна тощо. Тактильна ласка однаково важлива як для хлопчиків, так і для дівчаток. Тому, коли ви виявляєте свою любов за допомогою ніжних дотиків, поцілунків, цим можна сказати набагато більше, ніж словами «Я тебе люблю».

Слова заохочення. Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Проте не треба хвалити дитину надто часто, тому що слова втратять усю силу і сенс. Пам'ятайте, шо кожна похвала має бути обґрунтованою та щирою. У спілкуванні з дитиною намагайтеся говорити спокійно і м'яко, навіть тоді, коли ви незадоволені. Слід менше вимагати від дитини і частіше просити її: «Ти не міг би...», «Може зробиш...», «Мені буде приємно, коли ти...»

Якщо у вас вирвалося грубе зауваження, слід вибачитися перед дитиною. Пам'ятайте, що постійна критика шкодить їй, бо вона аж ніяк не є доказом батьківської любові. Щодня даруйте дитині приємні слова підтримки, заохочення, схвалення, ласки, які свідчитимуть про любов до неї. 

Час — це ваш подарунок дитині. Ви нібито кажете їй: «Ти потрібна мені, мені подобається бути з тобою». Іноді діти роблять погані вчинки саме з метою, щоб батьки звернули на них увагу: бути покараним все ж краще, ніж бути забутим. Проводити час разом — значить віддати дитині свою увагу сповна. Форми спільного дозвілля в кожній сім'ї різноманітні: читання казок, бесіда за сімейною вечерею, гра у футбол, ремонт машини, допомога на дачі тощо. І як би ви не були зайняті, хоча б кілька годин на тиждень подаруйте не лише хатнім справам, телевізору, іншим своїм уподобанням, а передусім — своїй дитині.

Подарунок є символом любові тоді, коли дитина відчуває, що батьки дійсно турбуються про неї. Багато батьків використовують подарунки, щоб відкупитися від дитини. Діти, які отримують такі подарунки, починають думати, що любов можна замінити різними речами. Тому пам'ятайте, що річ не в кількості. Не намагайтеся вразити дитину ціною, розмірами і кількістю подарунків. Якщо ви хочете віддячити дитині за послугу — це плата, якщо намагаєтесь підкупити її — це хабар. Справжній подарунок дається не в обмін на щось, а просто так. Сюрпризами можуть бути тільки різдвяні подарунки та подарунки до дня народження. Інші подарунки краще вибирати з дітьми, особливо якщо то одяг. Подарунки не обов'язково купувати, їх можна знаходити, робити самим. Подарунком може стати все, що завгодно: польові квіти, камінчики, чудернацької форми гілочки тощо. Головне — придумати, як його подарувати.

Допомога. Материнство та батьківство — це професії, й дуже нелегкі. З вами укладено контракт принаймні на 18 років; і робочий день у вас ненормований. Щодня діти звертаються до вас із різноманітними проханнями. Завдання батьків — почути ці прохання й відповісти на них. Якщо ми допомагаємо дитині й робимо це з радістю, то душа її наповнюється любов'ю. Якщо батьки бурчать і сварять дитину, така допомога її не радує. Допомагати дітям — не означає повністю обслуговувати їх. Спочатку ми дійсно багато робимо за них. Проте потім, коли вони підростуть, ми мусимо навчити їх усього, щоб і вони допомагали нам.
На кожному етапі розвитку дитини ми використовуємо різні «мови» нашої любові. Тому для батьків важливо обрати саме ту «мову»  (дотик, слова заохочення, час, подарунки, допомогу), яка веде до серця дитини.


Погана пам'ять у дитини


Як покращити успішність дитини у школі

dopomoga_ditini.jpg (50.01 Kb)Кожна дитина, що вивчає світ, безсумнівно потребує допомоги з боку дорослих. Ось тільки поняття «допомога» можна тлумачити по-різному. Одні батьки виконують за дитину домашні завдання, зав'язують їй шнурівки, прибирають дитячу кімнату, а інші обмежуються лише усною інструкцією, як виконати ту чи іншу дію. Хто тут правий, а хто ні, зрозуміти досить важко. Але дуже важливо контролювати, щоб допомога дітям не перетворювалася в ведмежу послугу....читати тут

Як швидко припинити сварку між дітьми – поради для батьків

yak_shvidko_pripiniti_svarku_mizh_ditmi.jpg (213.86 Kb)Дитячі сварки - справа дуже важлива і вкрай тонка, не допускає зайвих емоційних сплесків у батьків чи вихователів, інколи не терпить стороннього втручання. Без дитячих сварок не можна обійтись у становленні особистості дитини та в здобутті навичок спілкування в дитячому колективі. Можливо, тому неможливо уникнути, повністю запобігти, сховатися від дитячих проблем!

Детальніше про те як реагувати на дитячі сварки читайте у статті Дитячі сварки - як реагувати правильно

Кілька порад для батьків: Як швидко припинити сварку читати тут

Як привчити дитину читати? Декілька порад

yak_privchiti_ditinu_chitati_knizhki.jpg (78.68 Kb)Не секрет, що бажання читати і стійкий інтерес до читання формується в сім'ї, і основа його - звичка дитини читати. Привчання дітей до читання потребує часу і зусиль. Ніхто за батьків цього не зробить. Світовий досвід підказує: треба якомога раніше долучити дитину до книги - джерела знань, ідей, мудрості та досвіду. Чи розвинеться допитливість і інтерес до читання, чи перетвориться цей інтерес в джерело мудрості - залежить в першу чергу від мами і тата.   читати тут


Як допомогти дітям під час вивчення математики



Як допомогти дітям під час вивчення математики

Професор Стенфордського університету Джо Боулер радить, як захопити дітей математикою


Пам'ятаєте, як захоплено ваші діти починали знайомитися з азами математики, коли були зовсім маленькими? Як вони захоплювались повторюваними елементами й візерунками, які створює природа? Як вони переставляли предмети та із захопленням виявляли, що їх кількість не змінилась?
Перед тим як діти починають ходити у школу, вони часто кажуть про математику з інтересом і здивуванням, але незабаром після відвідування шкільних занять вирішують, що математика є заплутаним і страшним предметом, який «точно не для них».
Це тому, що в багатьох школах математика пов'язана із запам'ятовуванням, виконанням певних дій і висновками про те, хто з дітей може з ними впоратись, а хто ні. Математика стала предметом, який свідчить про здібності дитини, і більшість школярів (різного віку) скажуть вам про те, що вона асоціюється в них із правильним вирішенням завдань, а не із красою цього предмета або з тим, наскільки він їм цікавий чи корисний для життя.
Для того щоб зацікавити дітей математикою, постарайтесь дотримуватися таких шести порад, які дає батькам професор Стенфордського університету Джо Боулер.... читати тут

Іспит для першокласників. Все, що слід знати про свої права

Вже в цьому місяці у школах розпочнеться «вступна кампанія» для першачків. Неабиякий стрес як для дітей, так і для батьків. short.media розповість, які заклади мають право проводити вступні випробування, як має проходити сама процедура та як захистити права вашої дитини.

Детальніше: http://short.media/education/1stclassexam © short.media

Як подружитися з вчителем та допомогти дітям полюбити уроки

Щоб дитині було комфортно в школі вчителі і батьки 
повинні працювати  разом...читати тут

Як впоратися з дитячим егоїзмом

На думку експертів, дитячий егоїзм формується в сім'ї. Одна з його причин - відсутність уваги і любові до дитини з боку дорослих. Діти чекають від батьків не тільки подарунків і грошей, але й розуміння, участі, щирого інтересу до себе і своїх проблем. Якщо «відклику» не відбувається, у дитини може виникнути образа на «предків», а разом з нею бажання ставитись до близьких так, як вони ставляться до нього... читати тут




















Як навчитися не кричати на дитину





Завжди і скрізь, що б не сталося, дорослі зобов'язані ставитися з розумінням до проблем малюка. Саме так думають майбутні мами, чекаючи появи на світ рідного янголятка. Так і має бути!

Але, це в теорії. А на практиці не народилися на землі ще такі батьки, які змогли б з незворушним спокоєм всю ніч розважати непосиду тільки тому, що у дитини несподівано прорізалася тяга до наукових досліджень на тему: Скільки годин поспіль дорослі зможуть не спати? Або холоднокровно сприйняти звістку про те, наприклад, що в пориві творчого натхнення юний талант вирізав аплікацію з оббивки нового дивану, прекрасно знаючи, що такого робити не можна. Боюся навіть найсерйозніші антидепресанти не допоможуть при подібних обставинах.

Всі ми люди, а не роботи. Нам властиво переживати, засмучуватися і сердитися. Чудово розуміючи, що підвищувати голос на дитину категорично заборонено, більшість з нас рано чи пізно не справляється зі своїми нервами. А потім ... каяття перед малям, відчуття батьківської неспроможності. Що ж робити?... читати тут












Формування в дитини здорової самооцінки

Битва за виконання домашніх завдань

Що робити коли дитину в школі ображають однокласники

Сварки батьків: чим небезпечне з͐'ясування стосунків на очах дитини

Як пережити батьківські збори: поради конфліктолога

Батьківські збори: Формування основ патріотичного виховання в сім’ї (3-4 класи)

НУШ для батьків

Немає коментарів:

Дописати коментар